Opdrættere

Registrerede Sankt Bernhard opdrættere i DSBK.

 Kennel Lysholm Jensen’s

 

Peter Lysholm Jensen
​Juelsmindevej 2A
​5463 Harndrup

Tlf.: 42 71 86 01
​E-mail:
Kennel.Lysholm.Jensens@gmail.com
​​​​Find min side på Facebook

 Kennel Gormsen

 

 

 

 


Lise-Lotte Sønderskov
Mosevænget 6
6973 Ørnhøj

Tlf.: 40 42 42 93
E-Mail: liselottesonderskov@live.dk

Kennel Meyhoff

Anny Meyhoff Christensen

Hastrupvej 36, Hastrup
4720 Præstø

Tlf.: 55 98 12 66 / 25 53 12 66
E-Mail: Anny@kennel-meyhoff.dk
Web: www.kennel-meyhoff.dk

 Kennel Bie

Bente Bie
Bisholt Strandvej 10
7130 Juelsminde

Tlf.: 75 68 24 06 / 21 74 24 09
E-mail: kennel-bie@mail.dk
Hjemmeside: http://www.kennel-bie.dk/

Kennel Anbo

 

 


Bodil Olsen
Amtsvejen 9
4450 Jyderup

Tlf.: 59 26 89 72
E-mail: bodil-olsen@anarki.dk 

 Kennel Zoomorf

Ane Christiansen
Dalsagervej 78
9870 Sindal

Tlf.: 98 96 30 07
E-mail: zoomorf@bbnpost.dk

Kennel Vicky

Connie Johansen
Hovedvejen 60, Tornby
9850 Hirtshals

Tlf.: 98 97 71 71
E-mail: connie@kennelvicky.dk
Hjemmeside: http://www.kennelvicky.dk/index_ie.htm

Kennel Hjørringgaard

Bente Hjørringgaard

Stokholmvej 146
9870 Sindal

Tlf. 98 46 55 08 / 30 27 39 02
E-mail: hjorringgaard@mail.dk
Hjemmeside: www.hjorringgaard.com

 Kennel Uhlania

 

 

Susanne Adelheid Pedersen
Skanderborgvej  240 Farre
8472  Sporup

​Tlf.: 86 96 81 28 – Biltlf.: 24 25 81 79
Mail: kennel_uhlania@hotmail.com

Ønsker du som opdrætter, at komme med på denne liste, skal henvendelse ske til:

Bente Hjørringgaard
Tlf.: 98 46 55 08 – Biltlf. 3027 39 02
​Mail: hjorringgaard@mail.dk